Aktualności / Media o nas

2010-12-29 09:48:07

Zamojskie "Społem" ponownie na plusie

 

W Dzienniku Gazeta Prawna z dnia 22.12.2010r ukazał się obszerny artykuł o Naszej Spółdzielni. Artykuł został podzielony na dwie części:pierwsza opisuje sytuację ekonomiczną i osiągnięcia Spółdzielni, w drugiej jest wywiad z Panią Prezes Zarządu Marią Wawrzaszek-Gruszka będący głosem protestu wobec projektu ustawy o spółdzielniach znajdującego się obecnie w toku prac legislacyjnych.

 W artykule "Zamojskie "Społem" ponownie na plusie" autor przedstawia Naszą Spółdzielnię jako przykład dobrze zarządzanej i systematycznie rozwijającej się Spółdzielni zaprzeczając tym samym niesłusznym negatywnym opiniom o stanie polskiej spółdzielczości.
A oto  fragmenty artykułu:
Zamojska Spółdzielnia w minionym 2010 roku; "...wyremontowała trzy duże sklepy, a każdy z nich trzeba było wyłączyć ze sprzedaży na 1,5 miesiąca, narażajac się na spory ubytek obrotów. Dodatkowo firma wyremontowała Ośrodek Wypoczynkowy w Krasnobrodzie. Część jego sprzedała, a pozostałą postawiła praktycznie od nowa.Poczyniła duże zakupy inwestycyjne: w sprzęt chłodniczy, specjalityczne regały. Jak co roku wymieniła też najstarsze samochody na nowe. Na jeden ze sklepów, aktualnie o powierzchni 1000m2, wyłożyła 3,5 mln zł i jest to obecnie wizytówka Spółdzielni. I mimo tych wszystkich wydatków lączny zysk brutto na koniec roku będzie taki jak w 2009r., czyli około 1,5 mln zł. Ale to nie wszystko. Na nadchodzący rok spółdzielnia ma śmiałe plany. Dalej będzie się rozrastała poza Zamość. Kupiła kolejną działkę w Tomaszowie Lubelskim pod drugi już swój sklep w tym mieście. Oprócz tego w Zamościu na miejscu starego obiektu stanie kolejny, wyremontowany praktycznie od zera"
 Gazeta zamieszcza również wywiad z Panią Prezes Marią Wawrzaszek-Gruszka w temacie projektu ustawy o spółdzielniach znajdującego się obecnie w toku prac legislacyjnych.

Zapraszamy do przeczytania całego artykułu i wywiadu w Ogólnopolskim Dzienniku Gazecie Prawnej z dnia 22.12.2010r 
 

Polityka prywatności,   liczba odwiedzin:
© 2022 Net Partners